داستان

داستان (19)

13 تیر 1400

داستان کوتاه:

دایره

نوشته: قدرت دانشور

...

 

_ دیدم که باید به هزاره آینده بروم و از آنجا بازگردم به زمان حال: اینجا که دوستی در مغازه خویش که بی شباهت به گوری نیست در تکاپوی روزی خویش، جز فقر چیزی به کف نمی آورد.مردی با تخیلی رها و زندگی محدود به گذشته و حالی تلخ !

ادامه مطلب...
13 تیر 1400

حباب

نوشته: سجاد آریایی

پنجره را باز می کنم، هرم گرما و بوی خون پیچ می‌خورد و تاب. تا انتهای دو مجرای بینی ام بالا برود و بسوزد. سرگیجه و منگی آنقدر در من تکرار شده که به خاطر آوردن آن، مثل انگشت در حلق کردن است به وقت بالا آوردن. خون دماغ های بی امان، امانم را بریده. سیل می شود و جاری بر روی پیراهنم و دست‌ها تا چکه های جهیده از آن در گوشه و کنار خانه برای تیرگی به یادگار بماند.

ادامه مطلب...
13 تیر 1400

شوهَ زَنگ

شهریار قنبری

برای استاد علی مردان عسگری عالم

اشی نبود. باز غیبش زده بود. خدا می دانست این بار بچه را کدام طرف برده بود. داود تمام دشت و اطراف را خوب گشت. حتا تا کنار قبرستان هم رفت، اما...توی این ظلمات دیگر عقلش قد نمی داد کدام سمت پی اش بگردد. همه جا تاریک بود.

ادامه مطلب...
13 بهمن 1398

داستان بازیکن اول آماده! در یک کابوس‌آباد آخرالزمانی، در سال 2045 اتفاق می‌افتد.

 

ادامه مطلب...
صفحه1 از2

درباره ایرانشعر

 

وبسایت ادبی-هنری ایرانشعر با تکیه بر نگره‌ای نقد محور و اجتماعی بر آن است تا به شناسایی و سامان بخشی آن دسته حرکت های خلاقه ی شعری و ادبی بپردازد که در بطن ادبیات معاصر ایران در جریان‌اند.این وب‌سایت بر مبنای اخلاق نقد حرفه‌ای و حفظ حقوق اجتماعی شاعران و مولفان در عرصه‌ی نگارش و با هدف نشر آثار تولیدی شاعران جوان که از سطح قابل قبولی از شعریت و ادبیت برخوردار باشند و بدون توجه به هر نام و امضایی تشکیل شده، ضمن دوری از جریان های (مسلط شعر و ادبیات وابسته،جشنواره‌ای و رسمی)می‌خواهد تریبونی مستقل برای آثار مستقل و خلاقه ی شعر،داستان،نقد و نظریه‌ی ادبی باشد.افراد علاقه‌مند جهت همکاری با تحریریه می‌توانند رزومه‌ی حرفه‌ای خود را به آی دی های زیر در تلگرام ارسال نمایند:

Amynrjbyan1981@

ShimaQasemi@